Ιστοσελίδα Εκπολιτιστικού-Αθλητικού Συλλόγου Σπάτων-Αρτέμιδος - Volley Ball Team

Χορηγοί

Καιρός

Τελευταία Νέα

Τσιτλακίδης, Τουρούτσικας: Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των δύο πιλότων της Πολεμικής Αεροπορίας

H E.O.ΠΕ. συμμετέχει στο πένθος της Πολεμικής Αεροπορίας και στον πόνο των οικογενειών των δύο αδικοχαμένων πιλότων Ευστάθιου Τσιτλακίδη, Μάριου Μιχαήλ Τουρούτσικα που επέβαιναν στο μοιραίο F-4 Phantom, το οποίο κατέπεσε νότια της Ανδραβίδας το πρωί της Δευτέρας 30/1.

04.Φεβ.2023

Κύπελλο γυναικών: Στις 8 καλύτερες ομάδες ο Άρης

Ο Άρης νίκησε στη Πρέβεζα τον τοπικό Φιλαθλητικό με 3-0 σετ και πήρε τη πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.

01.Φεβ.2023

Κύπελλο γυναικών: Βγαίνουν τα πρώτα εισιτήρια των προημιτελικών

Τρεις από τους τέσσερις αγώνες της 2ης αγωνιστικής της Γ' φάσης του Κυπέλλου γυναικών διεξάγονται αύριο Τετάρτη (1/2.

31.Ιαν.2023

Με Βουλγαρία στα ημιτελικά των Βαλκανικών πρωταθλημάτων οι Εθνικές ομάδες παμπαίδων-παγκορασίδων (live streaming)

Με την Βουλγαρία θα αναμετρηθούν στα αντίστοιχα Βαλκανικά πρωταθλήματα Κ17 οι Εθνικές ομάδες παμπαίδων και παγκορασίδων.

21.Ιαν.2023

Συλλυπητήρια της Ε.Ο.ΠΕ. στην οικογένεια του Γενικού Γραμματεία Νεκτάριου Χαλβατζή

Ο Πρόεδρος Γιώργος Καραμπέτσος, το Διοικητικό Συμβούλιο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης και σύσσωμο το Ελληνικό βόλεϊ εκφράζουν τα βαθιά τους συλλυπητήρια στην οικογένεια του Γενικού Γραμματέα Νεκτάριου Χαλβατζή, για τον θάνατο του αδερφού του Μιχάλη.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-18

Με νίκη 3-0 σετ (25-16, 25-8, 25-19) προχώρησε το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 με αντίπαλο την ομάδα ΑΟ Παλλήνη καί σε συνδυασμό με την νίκη που πέτυχε και την προηγούμενη αγωνιστική επί της ομάδος ΑΟ Βάρης "Ο Αναγυρούς", ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στις 24 καλύτερες ομάδες ΕΣΠΑΑΑ. Απομένει ένα ακόμη ματς με την ομάδα ΟΦ Γέρακα, για την επίτευξη του στόχου. Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας και τον προπονητή τους Ντίνο Μουστάκια.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 (Ε.Σ.-2)

Νίκη και για αυτό το Τμήμα με καθαρό σκορ 0-3 σετ (15-25, 8-25, 12-25) επί της ομάδος ΓΣ Κορωπίου εκτός έδρας. Οι αθλήτριές μας, έκαναν ένα από τα καλύτερα φετινά τους παιχνίδια και υπό την καθοδήγηση της προπονήτριας τους Αλεξία Στάθη έφτασαν σε άνετη και καθαρή νίκη.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 (Ε Σ.-3)

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι οι αθλήτριες μας έφτασαν στη νίκη με σκορ 2-3 σετ (23-25, 25-23, 21-25, 25-19, 12-15) με αντίπαλο την ομάδα ΑΣ Κολλεγίου Ντερή στην Αγία Παρασκευή. Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας και την προπονήτρια τους Αλεξία Στάθη.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-120

Με ήττα έκλεισε τις υποχρεώσεις της το Τμήμα Νεανίδων με σκορ 0-3 σετ (14-25, 14-25, 16-25) από την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου ΓΣ Γλυκών Νερών. Αναμένεται η κλήρωση της Β Φάσης τις προσεχείς ημέρες.

ΡΕΠΟ είχαν και τα δύο Τμήματα Αγοριών Κ-21 και Κ-18.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-18:

Δεύτερη νίκη για το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18, εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα ΑΣΠ Κτησιφών, με σκορ 3-0 σετ (25-19,25-17,25-20), σε ένα πολύ καλό αγώνα για τις αθλήτριές μας, οι οποίες δεν άφησαν κανένα περιθώριο δεύτερης σκέψης στην αντίπαλη ομάδα. Με τη νίκη αυτή τα κορίτσια μας πλασαρίστηκαν στην 3η θέση, του πολύ δύσκολου Ζ ομίλου. Μεγάλη η παρουσία των φίλων της ομάδας μας στις εξέδρες.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 [Ε.Σ.-2]:

Ήττα για τα κορίτσια μας, με σκορ 2-3 σετ (15-25, 21-25, 25-12, 25-12, 15-17) από την ομάδα του Κολλεγίου Ντερή. Το πρώτο σετ χάθηκε χωρίς αντίσταση, ενώ το δεύτερο χάθηκε στις λεπτομέρειες. Το τρίτο και το τέταρτο κερδήθηκε με μεγάλη ευκολία, ισοφαρίζοντας τα σετ. Στο 5ο ενώ προηγούνταν με 12-6, με συνεχή λάθη και άγχος οδήγησαν στο τελικό 15-17. Συγκλονιστική η παρουσία των φίλων της ομάδος σε ένα κατάμεστο γήπεδο.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 (Ε.Σ.-3): Είχε ρεπό.

Τμήμα Αγοριών Κ-18:

Για μια ακόμη αγωνιστική με σημαντικές ελλείψεις κυρίως του βασικού πασαδόρου αγωνίστηκαν τα αγόρια μας, έχοντας επιπλέον να αντιμετωπίσουν ακόμη μια δυσκολία αυτής του γηπέδου, καθόσον ο Αθλητισμός Οργανισμός δέσμευσε το Σάββατο το γήπεδο, για αγώνες άλλου αθλήματος, κι έτσι ο αγώνας έγινε την Κυριακή στην Παλλήνη, με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα και γηπεδούχο την ομάδα μας. Ο αγώνας έληξε με σκορ 0-3 σετ (12-25, 21-25,15-25), παρά την προσπάθεια των αθλητών μας.

Τμήμα Αγοριών Κ-21:

Με την ομάδα του Παναθηναϊκού αγωνίστηκαν τα Αγόρια Κ-21, από τον οποίο ηττήθηκαν με σκορ 0-3 σετ (10-25, 16-25, 21-25) και σε αυτό το ματς η παρουσία των φίλων της ομάδος μας ήταν συγκλονιστική.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-20:

Στο Βύρωνα έπαιξαν οι Νεάνιδες με τους Νέους Βύρωνος όπου ηττήθηκαν με σκορ 3-0 σετ (25-12,25-11,25-14), με μια ομάδα η οποία οδηγεί την κούρσα του ομίλου ως πρώτη και αήττητη.

Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 [Ε.Σ.-3]:

Πρώτη νίκη για το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 [Ε.Σ.-3], εκτός έδρας με αντίπαλο ην ομάδα ΜΕΣ Μαραθώνα, με σκορ 0-3 σετ (11-25,17-25,12-25), σε ένα πολύ καλό αγώνα για τις αθλήτριές μας.

Ήττα για τα κορίτσια μας, με σκορ 3-0 σετ από την ομάδα ΑΣ Σπάτων «Γαία» (25-20,25-15,25-7), με πολύ καλό πρώτο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η συνέχεια όμως δεν ήταν αναμενόμενη κι έτσι ήρθε η ήττα.

Αν και προηγήθηκαν παίρνοντας το 1ο σετ, δεν τα κατάφερε το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 κι έτσι ηττήθηκε από την ομάδα ΓΣ Κορωπίου στο Κορωπί με σκορ 3-1 σετ (15-25,26-24,25-19,25-10), το 2ο σετ κρίθηκε στον πόντο και στη συνέχεια ήρθε η ήττα.

Εκτός έδρα αγωνίστηκε και το Τμήμα Αγοριών Κ-18, με σημαντικές ελλείψεις στην Πολιτεία με αντίπαλο την ομάδα Σχολή Μωραΐτη κι έτσι ηττήθηκαν με σκορ 3-0 σετ(25-6,25-19,25-14).

Με ήττα συνέχισαν και τα Αγόρια Κ-21, με σκορ 3-0 σετ (25-20,25-15,25-11) στο Μαρκόπουλο με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.

Ίδια εικόνα με το προηγούμενο ματς για τις Νεανίδες με αντίπαλο την ομάδα ΓΣ Παπάγου στα Σπάτα. Έχασαν το πρώτο σετ στον πόντο και στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν τη σε βάρος τους ψυχολογία και ηττήθηκαν με σκορ 0-3 σετ (23-25,12-25,14-25), σε συνδυασμό με σημαντικές απουσίες αθλητριών.

Άνετα επικράτησαν τα κορίτσια του Τμήματος Κ-18 την Κυριακή 13/11 στα Κορωπί, όπου αντιμετώπισαν στην ομάδα ΓΣ Κορωπίου με σκορ 0-3 σετ (21-25, 12-25, 8-25). Σε όλα τα σετ τα κορίτσια του Φλορεντίνου Μουστάκια, έπαιξαν βόλεϊ υψηλού επιπέδου και δηλώνουν «παρόν» στο δύσκολο Ζ΄ όμιλο που συμμετέχουν.

Την ίδια ημέρα αγωνίστηκαν και τα Κορίτσια Τμήματος Κ-18 εκτός συνγωνισμού-3, όπου ηττήθηκαν με 3-0 σετ (25-8, 25-9, 25-10) από την ομάδα ΑΣ Σπάτων «Γαία».

Ομοίως το Σάββατο 12/11 το Τμήμα Αγοριών Κ-18, ηττήθηκε από το αντίστοιχο του ΑΣ Παπάγου στο γήπεδο του Παπάγου με 3-0 σετ (25-19, 25-23, 25-14), σε ένα αμφίρροπο ματς στα δύο πρώτα σετ, όπου επικράτησε η εμπειρία των γηπεδούχων. Απομένει ένα ακόμη ματς στο γήπεδο Σπάτων με την ΑΕ Αγίας Παρασκευής και στη συνέχεια αναμένεται η κλήρωση της Β’ Φάσης.

Το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 εκτός συναγωνισμού-3 είχε ρεπό αυτή την αγωνιστική και ως εκ τούτου δεν αγωνίσθηκε.

Τη νίκη γεύτηκαν τα κορίτσια του Τμήματος Κ-18-2 το Σάββατο 29/10 με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα του ΑΟ Μαρκοπούλου με σκορ 3-1 σετ (25-17, 23-25, 24-20, 25-19). Η ομάδα μας κατά διαστήματα έπαιξε πολύ καλό βόλεϊ, είχε όρεξη και φρεσκάδα, ενώ είχε την υποστήριξη της γεμάτης κερκίδας, η οποία δημιούργησε μία όμορφη ατμόσφαιρα. Συγχαρητήρια στα Κορίτσια μας και τον προπονητή τους Φλορεντίνο Μουστάκια.

Την ίδια ημέρα αγωνίστηκαν και τα Αγόρια Κ-18 στο Βύρωνα με τους Νέους Βύρωνος όπου ηττήθηκαν με σκορ 3-0 σετ (25-17,25-11, 25-14). Ομοίως ηττήθηκε και το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 στου Παπάγου την Κυριακή 30/10 με σκορ 3-0 σετ (25-12, 25-11, 25-10).

Πάλεψαν αλλά δεν τα κατάφεραν τα Κορίτσια μας του Τμήματος Κ-18 Ε.Σ.-2, το Σάββατο 15/10, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως οι Νέοι Βύρωνος, κι έτσι έχασαν με σκορ 0-3 σετ (8-25, 14-25, 15-25).

Ομοίως την Κυριακή 16/10 το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 Ε.Σ.-3 ηττήθηκαν από την Α.Ε. Αγίας Παρασκευής με σκορ 1-3 σετ (14-25, 25-18, 17-25, 14-25). Τα πρωταθλήματα είναι ακόμη στην αρχή τους, κι έχουν πολύ δρόμο. Μένουμε σταθεροί στους στόχους μας, δουλεύουμε στις προπονήσεις με τους προπονητές μας, χαιρόμαστε τα παιχνίδια και παλεύουμε να βελτιωθούμε από αγώνα, σε αγώνα. Συνεχίζουμε δυνατά!!!!!!!

Το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18, είχε ρεπό τη 2η αγωνιστική.

Το Σ/Κ 8 και 9/10 ξεκίνησαν τα πρωταθλήματα των αναπτυξιακών Τμημάτων της ΕΣΠΑΑΑ με τη συμμετοχή τεσσάρων δικών μας Τμημάτων.

Το Σάββατο το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 αγωνίστηκε εκτός έδρας στην Παιανία με τον ΑΣΠ Κτησιφών, όπου δεν κατάφερε να ξεκινήσει με θετικό αποτέλεσμα. Μια σειρά από λάθη στο σερβίς κυρίως έφερε την ήττα με σκορ 3-1 σετ (25-13, 25-21, 21-25, 26-24).

Την Κυριακή αγωνίσθηκε το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 Ε.Σ.-3, στου Παπάγου όπου επίσης δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με σκορ 3-1 σετ (27-25, 25-14, 22-25, 26-24).

Την ίδια ημέρα αγωνίσθηκε και το Τμήμα Κοριτσιών Κ-18 Ε.Σ.-2 στη Ραφήνα, όπου κατάφερε να πάρει το πρώτο τρίποντο με άνεση και σκορ 0-3 σετ (9-25, 15-25, 10-25).

Στο μοναδικό εντός έδρας ματς τα αγόρια Κ-18 αντιμετώπισαν τον περσυνό φιναλίστ Παναθηναϊκό, τον κόντραραν στα ίσια αλλά τελικά υπέκυψαν με σκορ 1-3 σε (25-11, 25-22, 12-25, 16-25), στην πρεμιέρα της Αλεξίας Στάθη στον πάγκο των αγοριών μας.

Στις εικοσιτέσσερις καλύτερες ομάδες της ΕΣΠΑΑΑ κατάφεραν να πλασαριστούν οι Κορασίδες μας, για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια. Τα συγχαρητήρια ανήκουν αποκλειστικά στα Κορίτσια μας, αλλά και τον προπονητή τους Δημήτρη Γκίκα. Ήρωες για μία ακόμη χρονιά οι γονείς, που παρά τα μέτρα περιορισμού λόγω COVID-19, ήταν εκεί και στήριξαν τις προσπάθειες των Κοριτσιών μας, οι οποίες πέραν των αντιπάλων ομάδων είχαν να πολεμήσουν και με την πανδημία, με πολλές απουσίες, ανά αγώνα και διακοπή πρωταθλήματος. Επιτυχή ήταν και η πορεία των άλλων δυο Τμημάτων επιπέδου 2 και 3.

Άνετο απόγευμα για το Τμήμα Κορασίδων-1 του Δημήτρη Γκίκα, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αφού νίκησαν εκτός έδρας την ομάδα ΔΑΣ Αραφήν στη Ραφήνα με 0-3 σετ (7-25, 4-25, 22-25) και έτσι ξεπέρασαν ένα εμπόδιο από ένα αντίπαλο που πάντα μας δυσκόλευε. Η συνέχεια είναι δύσκολη όμως τα κορίτσια μας έχουν και το ταλέντο, αλλά και την εμπειρία να ανταπεξέλθουν, σε ένα απαιτητικό πρωτάθλημα, με ιστορικές ομάδες, όπως το Μαρκόπουλο, την Κερατέα την Παλλήνη, το Λαύριο και τον Κτησιφώντα Παιανίας και να πάρουν μία καλή θέση στην τελική κατάταξη της 1ης Φάσης.

Στην πρεμιέρα των πρωταθλημάτων Κορασίδων, το Τμήμα Κορασίδων-3 του Συλλόγου δεν τα κατάφερε στις λεπτομέρειες και έτσι ηττήθηκε με 1-3 σετ (22-25, 22-25, 25-19, 14-25) από τη  ομάδα ΓΣ Γλυκών Νερών. Η συλλογή εμπειριών από τις αθλήτριές μας, σε αυτούς τους αγώνες, θα τις καταστίσουν ανταγωνιστικές στο κανονικό τους πρωτάθλημα των Παγκορασίδων το μήνα Φεβρουάριο. Υπομονή λοιπόν απ’ όλους. Πρεμιέρα σήμερα και για τον προπονητή μας Ντίνο Μουστακία. Καλή αθλητική σεζόν Ντίνο.

Το χορό ξεκίνησαν οι Κορασίδες-1 όπου το Σάββατο το μεσημέρι επικράτησαν άνετα με σκορ 3-0 σετ (25-11, 25-16, 25-21) την ομάδα του ΑΣΠ Κτησιφών Παιανίας. Ο προπονητής Δημήτρης Γκίκας είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε αθλήτριες που μέχρι τώρα δεν είχαν πάρει πολύ χρόνο.

Το απόγευμα της ίδιας ημέρας οι Κορασίδες-2, με προπονητή το Δημήτρη Γκίκα, πέρασαν ένα ευχάριστο απόγευμα αφού μετέτρεψαν σε περίπατο την αναμέτρηση με την ομάδα ΔΑΣ Αραφην Ραφήνας με σκορ 3-0 σετ (25-15, 25-7, 25-10).

Την Κυριακή το μεσημέρι οι Κορασίδες-3 του Χρήσου Κουλοχέρη πάλεψαν σκληρά με την ομάδα του ΑΟ Μαρκοπούλου και κατάφεραν να πάρουν την νίκη στο tie break με σκορ 3-2 σετ (18-25, 25-20, 22-25, 25-15, 15-10) σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και τα σετ κι έτσι ζευγάρωσαν τις νίκες τους.

Δύο πολύ σημαντικές νίκες έκαναν οι Κορασίδες-1 στις δύο πρώτες αγωνιστικές σε βάρος ομάδων που θα ανταγωνιστούμε για μία θέση στην πρώτη 3αδα του ομίλου μας, όπως είναι η ΕΣ Νέας Μάκρης, την οποία κερδίσαμε εντός με 3-0 σετ (25-17, 25-23, 25-18) και ο ΓΣ Κερατέας εκτός έδρας με 1-3 σετ (17-25, 31-29, 17-25, 21-25). Με βάση τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα η πιθανότητα για τις τρεις πρώτες θέσεις είναι πολύ μεγάλες, γεγονός που έχει να γίνει πολλά χρόνια και πάντως προ της διασπάσεως της ομάδος.

Δύο ήττες για τις Κορασίδες-2 από το Γ.Σ. Γλυκών Νερών εντός έδρας με 1-3 σετ (12-25, 25-18, 15-25, 13-25) και από το Κολλέγιο Ντερή εκτός έδρας 3-0 σετ (25-17, 25-18, 25-18). Το συγκεκριμένο Τμήμα βρίσκεται σε πολύ δύσκολο όμιλο και ο στόχος είναι να αποκτήσεις εμπειρία, καθόσον του χρόνου το μεγαλύτερο ποσοστό του δυναμικού θα στελεχώνει το πρώτο Τμήμα.

Ήττα στην πρώτη αγωνιστική για τις Κορασίδες-3 από τον ΑΣ Σπάτων «Γάια» με 3-0 σετ (25-15, 25-19, 25-20) και νίκη στη 2η αγωνιστική με 0-3 σετ (16-25, 16-25, 8-25) σε βάρος του Α.Σ. Παπάγου. Τα κορίτσια του Χρήστου Κουλοχέρη έχουν φέτος την ευκαιρία να πάρουν αγώνες και ταυτόχρονα εμπειρία και να αποτελέσουν ένα δυναμικό σύνολο στο επίπεδο Παγκορασίδων που θα κληθούν να αγωνιστούν μετά το Φεβρουάριο του νέου έτους, Θεού θέλοντος και Covid-19 επιτρέποντος.

Μία έκπληξη περίμενε τα κορίτσια των Τμημάτων Παγκορασίδων και Κορασίδων μας την Τρίτη 7/7/2020 το απόγευμα στο Γήπεδο Σπάτων «Δημήτρης Δημητρίου». Το νέο λαμπρό αστέρι του ελληνικού βόλεϊ Γιώτα Διώτη αποδεχόμενη πρόσκληση του προπονητή μας Δημήτρη Γκίκα έκανε προπόνηση και έδειξε στα κορίτσια μας διάφορες τεχνικές και επιδείξεις σωστής και ολοκληρωμένης επίθεσης, μίλησε μαζί τους, διασκέδασε και φωτογραφήθηκε.

Η Παναγιώτα γεννήθηκε στη Λαμία την 13-11-1992 από γονείς που κατάγονται από την Παλαιοκαρτούνα Ευρυτανίας, έχει ύψος 1,86 και παίζει στη θέση «ακραία». Ξεκίνησε την αθλητική της καριέρα το 2003, κάνοντας σημαντικούς σταθμούς κατά τη διάρκεια της πορείας της στο χώρο αυτό, μιας και πέρασε από τον Παναθηναϊκό, τον Πανναξιακό, τη Βάσα Ουγγαρίας, την Τερβίλ, τον Ηρακλή Κηφισιάς, το Άργος και τη Λαμία. Σημαντικός παράγοντας, εξίσου, αποτελεί και η συμμετοχή της, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα με την Εθνική μας να φτάνει μέχρι την φάση των «16». Από φέτος η Γιώτα θα αγωνίζεται σε ομάδα στην Ελβετία.

Η οικογένεια του Ε.Α.Ο. Σπάτων την ευχαριστεί για την παρουσία της, η οποία γέμισε χαρά τις αθλήτριές μας και της εύχεται κάθε επιτυχία στις ομάδες που αγωνίζεται, αλλά και στη ζωή της.

Νίκη για τις Κ18 και ήττα για τις Κ18 Ε.Σ. στη Δεύτερη Αγωνιστική της Β Φάσης του Πρωταθλήματος.

(16-25, 14-25, 11-25)

Με μία νίκη και μία ήττα ξεκίνησαν την Β' Φάση του Πρωταθλήματος οι Κ18 & οι Κ18 Ε.Σ.3 αντίστοιχα.

(14-25, 14-25, 19-25)

Με νίκες έκλεισαν την Αυλαία της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος οι Κ18 & οι Κ18 Ε.Σ.3

Μπράβο στους προπονητές και στα Κορίτσια μας.

Κ18

ΑΟ Βάρης "Ο Αναγυρούς" 0 - 3 ΕΑΟ Σπάτων

(16-25, 24-26, 16-25)

Κ18 Ε.Σ.3

ΕΑΟ Σπάτων 3 - 1 ΦΟ Βριλησσίων

(25-22, 25-22, 21-25, 25-10)

Πάλεψαν αλλά υπέκυψαν στο τέλος οι Κ18 Ε.Σ.3 στο εκτός έδρας παιχνίδι με 3 - 2 κόντρα στο Μαρκόπουλο.

Καλή συνέχεια στα Κορίτσια και στον προπονητή.

Αναλυτικότερα: ΑΟ Μαρκοπούλου 3 - 2 ΕΑΟ ΣΠάτων

(25-6, 17-25, 26-24, 27-29, 15-10)

Επόμενη αναμέτρηση, εντός έδρας, κόντρα στη ομάδα ΦΟ Βριλησσίων, Σαβ-30/11/19, 19:00 στο Γήπεδο Σπάτων.

Άλλη μια Νίκη για τις Κ18 (πρώην Κορασίδες) το Σάββατο 31/11 με 3 - 0  κόντρα στο ΓΣ Κορωπίου.

Μπράβο στον προπονητή και στις Κορασίδες.

Αναλυτικότερα: ΕΑΟ Σπάτων 3 - 0 ΓΣ Κορωπίου

(26-24, 25-10, 25-15)

Επόμενη Αναμέτρηση, εκτός έδρας, κόντρα στον ΑΟ Βάρης, Σαβ-30/11/19,15:00 στο Γήπεδο Βάρης.